MENU

СТАЦІОНАРНИЙ ЧИ ПЕРЕСУВНИЙ?

Стаціонарний чи пересувний?

 Відповідь на це питання вже не залежить від уподобань окремих людей. В сучасному світі вона вже давно існує і кожний може обирати з великого різнобарв’я пропозицій. В нашій країні саме питання ставиться вкрай обережно, а про відповідь дбають тільки окремі ентузіасти. Сумщина демонструє суттєві зрушення в бік визнання пересувних наметових таборів, як найбільш вдалої та доступної для більшості дітей форми організації літнього відпочинку.

Те що вона вдала -  доводиться не один рік успішною працею наметових таборів «Сузір’я» та «Сигнал» в Лебединському районі. Якщо цей переконливий аргумент можна віднести до звичайних емоцій, то доступність такого відпочинку, його ціна для дитини – аргумент суто економічний. В наш час, коли кошти рахують усі, коли бажання вимагають кошторису можливостей - доступність послуги набуває велике значення. Все більше родин, повертаючись з південного моря з відчаєм озираються навколо – скільки коштів витрачено, а відпочинком незадоволені! Яка чудова природа Сумщини! А чи не можливо відпочити саме тут? Все більше дітей бажають отримати задоволення не тільки від часу проведеного у бабусі, а й від спілкування з однолітками, від корисного для тіла й душі відпочинку. Та як попасти в літні табори, коли їх кількість постійно зменшується, а ціна путівки постійно зростає? Наметові табори можуть вирішити цю проблему. Їх економічні переваги перед таборами стаціонарними очевидні:

-         наметові табори не потребують витрат на утримання після літніх канікул,

-         наметові табори не потребують витрати на сучасне коштовне енергопостачання,

-         наметові табори не потребують такої кількості обслуговуючого персоналу,

-         наметові табори не потребують суттєвих витрат на придбання основних фондів,

-         наметові табори не потребують коштовних транспортних витрат.

Треба звернути увагу на те, що всі п’ять «не потребують…» визначають коштовність відпочинку  - ціну так званої «койко-доби». В наметовому таборі вона вдвічі менша! Тож за ті ж самі кошти можна оздоровити  дитину двічі. Проблема в тому, що фінансування наметових таборів просто невідоме для відпрацьованих десятиріччями схем утримання таборів стаціонарних. Але це не єдина проблема: не існує навіть тимчасового положення про наметовий табір – санітарних вимог, обладнання. Їх намагаються переписати з положення про стаціонарний табір, що приводе до результатів не стільки кумедних, скільки сумних. Але їх свідомо можна використовувати для закриття будь-якого наметового містечка. Тож для роботи наметових таборів  терміново треба:

-         розробити дієве положення, яке надасть можливість  працювати наметовим таборам без перешкод, виконуючи всі його вимоги,

-         вирішити питання фінансування наметових таборів,

-         розробити трудові угоди з працівниками наметових таборів, враховуючи складні, польові умови праці і навантаження.

Фінансова доступність наметових таборів зовсім не означає, що це досягається за рахунок зменшення вимог до безпеки, або санітарних норм утримання. Рівень комфорту, забезпеченості наметових таборів може стати навіть вищим ніж у стаціонарних таборах. Але це не конкуренція між різними уявленнями батьків про відпочинок. Якщо для більшості батьків дах, унітаз, тумбочка, ліжко, посуд і комфортна їдальня – це межа мрії про відпочинок, то вони обирають саме його. А якщо батьки налаштовані на те, щоб дитина навчилася прати, готувати їжу, ремонтувати свої одяг та взуття, бути цілу добу на свіжому повітрі, закалятися, то саме це і багато іншого можуть запропонувати тільки наметові табори. Такий вибір повинен існувати.

Категория: Наши статьи | Добавил: signal-sumy (05.02.2009)
Просмотров: 1722
Всего комментариев: 0
avatar

Вітаю Вас Гость | Реєстрація | RSS | Вхід

наверх